Dzień Nauk Przyrodniczych/

5 marca 2018r. odbył się w naszej szkole I Międzyklasowy Konkurs Przyrodniczo – Geograficzny pt „PODRÓŻ PRZEZ KONTYNENTY

Celem konkursu było rozwijanie u uczniów poprzez zabawę i zdrową rywalizację: kreatywności, pomysłowości i umiejętności współpracy w grupie klasowej.

Uczniowie klas V – VII zaprezentowali wylosowany wcześniej kontynent w formie: prezentacji multimedialnej, gazetki ściennej, inscenizacji tematycznej oraz strojów nawiązujących do wylosowanego kontynentu. Prezentacja kontynentów wzbudziła wiele emocji i zaangażowania.

Uczniowie przedstawili „swoje” kontynenty w bardzo ciekawej i różnorodnej formie.

Kategoria gazetka klasowa:

I miejsce – klasa VA

II miejsce – klasa VII B

III miejsce – klasa VI A

Kategoria prezentacja multimedialna i ogólne wrażenie:

I miejsce – klasa VII A

II miejsce – klasa VII B

III miejsce – klasa V B

Emocji było co nie miara, zresztą zobaczcie sami …

Galeria…

 

_Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pt: "Ziemia we Wszechświecie"

Bardzo serdecznie zapraszam  uczniów klas szóstych do udziału w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym,

który odbędzie się w naszej szkole 4 grudnia 2017 roku.W związku z ograniczoną liczbą uczniów mogących wziąć udział w konkursie( 3 uczestników z każdej szkoły) , w przypadku większej liczby chętnych uczniów przeprowadzone zostaną eliminacje szkolne w dniu 14.11.2017 r. o godz. 7.15.

Zagadnienia konkursowe znajdują się na stronie internetowej: www.wiking.edu.pl  w zakładce – Przyroda - ,,Ziemia we Wszechświecie” i dotyczą następujących zagadnień:

  1. Wszechświat czyli kosmos.
  2. Ciała niebieskie.
  3. Układ Słoneczny.
  4. Niesamowity księżyc.
  5. Teoria heliocentrycznej budowy świata.

Konkurs będzie miał formę pisemnego testu składającego się  z zadań zamkniętych i otwartych. W przypadku gdy dwóch lub więcej uczestników zdobędzie tą samą liczbę punktów przewidywana jest dogrywka.

 

,,Układ Słoneczny” - prezentacja klasa VI

Uczniowie klas szóstych  naszej szkoły przygotowali projekty edukacyjne pt: ,,Układ Słoneczny” w ramach lekcji przyrody.

Wylosowaną planetę przedstawiali  w formie prezentacji multimedialnej lub papierowej. Było to dla nich ciekawe i ważne wydarzenie ponieważ,  nie tylko poszerzali swoją wiedzę i dzielili się nią z kolegami  lecz również nabywali umiejętności  wystąpień publicznych i prezentacji własnych osiągnięć. 

Galeria...

 

Nauczyciel przyrody: Ludmiła Baj

 

''Weź Oddech''

Szkoła Podstawowa nr. 1 w Rakszawie bierze udział w ogólnopolskim projekcie ''Weź Oddech''

Zobacz naszą stronę...