Harcerstwo

Akcja naszych harcerzy

 

 

8 kwietnia 2019 r. kilkuosobowa grupa harcerzy wraz z opiekunem sprzątała pobocza drogi, prowadzącej od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Rakowisko" w kierunku przysiółka Wołochy. Nazbieraliśmy 15 worków śmieci, które następnego dnia usunęli pracownicy firmy Energokom. Serdecznie dziękujemy.


 

 

Hufcowe uroczystości w Kosinie

 

W sobotę 9 czerwca 2018 r. odbyły się hufcowe uroczystości w Kosinie. Harcerze łańcuckiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali nowy sztandar. Hufcowi nadane zostało również imię pułkownika Leopolda Lisa – Kuli. Uroczystości połączone były z Dniem Patrona Szkoły Podstawowej w rodzinnej miejscowości Pułkownika – Kosinie. Poświęcenie sztandaru nastąpiło podczas Mszy św. w Kościele parafialnym, a główne uroczystości odbyły się na dziedzińcu szkolnym. W uroczystościach hufcowych uczestniczyła delegacja harcerzy naszej szkoły.

Galeria...

 

 

 

Koncert Kolęd 2017

 

W niedzielę 15 stycznia 2017r. już po raz piąty odbył się w naszej szkole KONCERT NOWOROCZNY zorganizowany dla społeczności Rakszawy, rodziców, oraz zaproszonych gości.  W programie usłyszeliśmy recytację wierszy o tematyce świątecznej, kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z starszych grup przedszkolnych. Wysłuchaliśmy również chóru szkolnego uczniów klas starszych przygotowanego przez p. M. Grzesik, którzy zaprezentowali szeroki repertuar świąteczny z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Na zakończenie koncertu wystąpili Laureaci II Szkolnego Konkursu Muzycznego pt:  „Świąteczne melodie”  śpiewając  kolędy tradycyjne i nowoczesne z towarzyszeniem instrumentów muzycznych. Nie zabrakło również elementów tanecznych i ciekawych strojów.

  Galeria...

 

 

HARCERSKIE PRZYSMAKI 

Dnia 25 maja 2016r harcerze zorganizowali drużynową akcję pod hasłem „Harcerskie przysmaki” promując zdrową żywność, robiąc sałatki i smakołyki owocowe.

 

Galeria...

 

 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

3 maja 2016r. harcerze wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Trzeciego Maja. Zgromadzeni pod Gminnym Ośrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie: poczty sztandarowe, drużyna harcerska, władze gminy, oraz mieszkańcy Rakszawy uczestniczyli w defiladzie oraz Mszy św. w Kościele parafialnym o godz. 11.00 z udziałem Orkiestry dętej „Zgoda”. Bezpośrednio po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się pod GOKiC, gdzie wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry.

 

 

 

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU 2015 - „ZAUWAŻ CZŁOWIEKA”

W grudniu zaczęły się już przygotowania  do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania – Betlejemskiego Światła Pokoju. To jedno z ważnych wydarzeń Związku Harcerstwa Polskiego. Po raz dwudziesty piąty, płomień rozpalony został w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie, niesiony rękoma skautów, przybył do Wiednia, a stamtąd na Słowację. Następnego dnia w Zakopanym – harcerze z ZHP odebrali go od skautów słowackich, trafiło też i do Krakowa.

Szkolna Drużyna harcerska corocznie organizuje akcje przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Tegoroczne hasło brzmiało „Zauważ człowieka”. 13 grudnia 2015r. liczna grupa harcerzy wraz z opiekunem udała się wspólnie z drużynami powiatu Łańcuckiego po światełko do Krakowa. Uroczystości odbyły się na Wawelu, Msza Św. w Katedrze wawelskiej, a po jej zakończeniu przemarsz wszystkich drużyn na krakowski rynek i uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światło Pokoju przez władze miasta. Po przywiezieniu harcerze podzieleni na patrole i z opiekunem harcerstwa oraz opiekunem samorządu uczniowskiego roznosili go do wszystkich szkół znajdujących się na terenie naszej gminy oraz instytucji m.in. Urzędu Gminy, Ośrodku Zdrowia, Środowiskowego Domu Samopomocy, GOKiC, ZEAS, WARTY, GOPS, Poczty, Banku, sklepów oraz sponsorów i firmy Energokom. Uroczyste wniesienie światła do Kościoła nastąpiło podczas Mszy świętej w Kościele Parafialnym 19 grudnia.Mieszkańcy mogli sobie odpalać i zabrać do domu na wigilię. 

Galeria...